Kurumsal etkinlikler ve İş toplantıları

Zaman zaman kurumsal etkinlik yapmak isteyen firmalar ya da iş toplantılarının ciddi havasını dağıtmak isteyen firmalar bizi arayıp birlikte neler yapabiliriz acaba diye fikir alırlar ve genellikle de iş toplnatılarında ya da kurumsal etkinliklerinde Karagöz sanatımıza yer verirler, yer verirler dediysek, tabii ki profosyonel anlamda, yani bizi de iş toplantılarının ya da kurumsal etkinliklerinin bir parçası yaparak.

Neler yapabileceğimizi daha önce yaptığımız etkinliklerden örnekler vererek açıklamaya çalışalım; Her şeyden önce şu konunun altını çizelim, Karagöz sanatı her konunun işlenmesine müsait, esnetilebilir, tiyatrodaki teknik deyim ile söyleyecek olursak AÇIK TARZ’dır. Bu nedenle her tür konu Karagöz perdesinde yer alabilir, bu hayâlî’nin (karagözcünün) yeteneğine bağlı bir şey. Örnekler vererek açıklamaya çalışalım.

İlaç sektöründe, ilaç mümessillerine, yeni çıkmış bir ilaç hakkında verilecek olan eğitimlerde hem karagöz oynattık hem de günün stresini atabilmeleri için katılımcı arkadaşlara karagöz Hacıvat tasvirleri (figürleri) yaptırdık. Etkinlik sonunda herkesin birer Karagöz Hacıvat’ı oldu, üstelik profosyonel figürler ile aynı hareket kabiliyetine ve görüntü kalitesine sahip. Aşağıdaki fotoğraf Karagöz figürleri yapılan bir iş toplantısında çekilmiştir.

Çeşme Sheraton

Çeşme Sheraton Otel İş Toplantısı

Bir başka örnek, tedarikçisine bir mesaj vermek isteyen perakende zinciri yöneticisi bu mesajı Karagöz ve Hacıvat’a verdirmek istedi, biz de yerine getirdik.

Bir başka örnek, iş yerinde çalışan yöneticilerin kültürel gelişimine önem veren bir genel müdürün daveti üzerine şirketin toplantı salonunda Karagöz oynattık ve oyundan sonra bir seminer verdik.

Bütün bunların yanı sıra tabii ki her türlü iş toplantısında Karagöz oyunu hoş bir hava yaratmaktadır, ayrıca Ramazan aylarında şirketlerin verdikleri iftar yemeklerinin vazgeçilmezi de elbette karagöz gösterisidir.

Halkla iletişimini geliştirmek isteyen şirketlerin de en yakın dostu tabii ki Karagöz oyunları olmaktadır.

Sonuç olarak, yukarıda da yazdığımız gibi Karagöz her ortama uyar, siz bize yapmak istediğiniz kurumsal etkinliği yazın, biz size neler yapabileceğimizi söyleyelim.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Kurumsal etkinlikler ve İş toplantıları Karagöz etkinliği
Author Rating
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir