Selçuk Festivali

2 Eylül – 8 Eylül 2005 tarihleri arasında İzmir – Selçuk ilçesinde yapılan festivale katıldık. Geleneksel el sanatlarının sergilendiği festivalde 7 gün boyunca her akşam Carpousa Cafe’de karagöz oynattık. Aşağıda Selçuk festivaline katılan bazı sanatkarların el hünerlerini görebilirsiniz..

2007 yılında Selçuk Festivali’ne tekrar katılmak nasip oldu. Türkiye’nin her tarafında festival yapılıyor ancak hem benim şahsi görüşüme göre hem de festivale katılan diğer zanaatkar ve sanatçılara göre Türkiye’nin gerçek anlamda tek kültür festivali Selçuk’ta yapılan el sanatları festivalidir , üstelik de bir kaç kişi değil tam 160 katılımcı.. Ender bulunan el sanatlarının temsilcilerinin bir araya toplandığı ve hünerlerini sergiledikleri başka bir festival daha yok. TRT nin beş gün boyunca çekim yapması da herhalde bunun kanıtlarından biridir.

Selçuk festivali
Selçuk festivalindeki Karagöz oyunumuz

2005 ve 2007 yıllarında Selçuk Efes festivaline katılmıştık, yıl 2012 ve bu defa Ramazan etkinliği çerçevesinde Selçuk’a davet edildik ve karagöz oynattık. Haberin ayrıntıları için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

Selçuk Karagöz
Selçuk Ramazan Etkinliği Karagöz oyunumuz

El yapımı kaşık ustası

El yapımı kaşık ustası

Elek ustası

Elek ustası

Örme hasır ustası

Örme hasır ustası

Yazma baskı ustası

Yazma baskı ustası

İpli kukla ustası

İpli kukla ustası

Damal bebekleri ustası

Damal bebekleri ustası

Kilim ustası

Kilim ustası

Süpürge ustası

Süpürge ustası

Aynalı çarık ustası

Aynalı çarık ustası

Örme sepet ustası

Örme sepet ustası

Benzer gösterilerimiz: Akşehir, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bartın , Bodrum, Bursa, Çankırı, Dalyan, Derik, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kahramanmaraş, Kapadokya, Karabük, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Uşak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir