Selçuk Festivali

2 Eylül – 8 Eylül 2005 tarihleri arasında İzmir – Selçuk ilçesinde yapılan festivale katıldık. Geleneksel el sanatlarının sergilendiği festivalde 7 gün boyunca her akşam Carpousa Cafe’de karagöz oynattık. Aşağıda Selçuk festivaline katılan bazı sanatkarların el hünerlerini görebilirsiniz..

2007 yılında Selçuk Festivali’ne tekrar katılmak nasip oldu. Türkiye’nin her tarafında festival yapılıyor ancak hem benim şahsi görüşüme göre hem de festivale katılan diğer zanaatkar ve sanatçılara göre Türkiye’nin gerçek anlamda tek kültür festivali Selçuk’ta yapılan el sanatları festivalidir , üstelik de bir kaç kişi değil tam 160 katılımcı.. Ender bulunan el sanatlarının temsilcilerinin bir araya toplandığı ve hünerlerini sergiledikleri başka bir festival daha yok. TRT nin beş gün boyunca çekim yapması da herhalde bunun kanıtlarından biridir.

Selçuk festivali
Selçuk festivalindeki Karagöz oyunumuz

2005 ve 2007 yıllarında Selçuk Efes festivaline katılmıştık, yıl 2012 ve bu defa Ramazan etkinliği çerçevesinde Selçuk’a davet edildik ve karagöz oynattık. Haberin ayrıntıları için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

Selçuk Karagöz
Selçuk Ramazan Etkinliği Karagöz oyunumuz

El yapımı kaşık ustası
El yapımı kaşık ustası
Elek ustası
Elek ustası
Örme hasır ustası
Örme hasır ustası
Yazma baskı ustası
Yazma baskı ustası
İpli kukla ustası
İpli kukla ustası
Damal bebekleri ustası
Damal bebekleri ustası
Kilim ustası
Kilim ustası
Süpürge ustası
Süpürge ustası
Aynalı çarık ustası
Aynalı çarık ustası
Örme sepet ustası
Örme sepet ustası

Benzer gösterilerimiz: Akşehir, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bartın , Bodrum, Bursa, Çankırı, Dalyan, Derik, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kahramanmaraş, Kapadokya, Karabük, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Uşak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir