Karagöz Hacıvat seti, Karagöz Hacıvat figürleri, kuklaları

Önemli Not: Bir Süreliğine Ticari Faaliyetlerimize Ara Verdik.

Yurtdışındayım, telefonum bazen açık ama genellikle kapalı. İletişim için karagozcu@gmail.com e-Mail adresimi kullanabilirsiniz.

Karagöz Kuklaları

Bu zor günlerde evde Karagöz Hacıvat oynatarak günlerinizi neşe içinde geçirebilirsiniz.

Her Eve, Her Okula Karagöz Hacıvat, eskiden olduğu gibi her evde bir neşe kaynağı Karagöz Perdesi olsun. Artık evinizde amatörce basit bir perde yaparak ailenize, okulda öğrencilerinize Karagöz oynatabilirsiniz. Bu sayede çocukları televizyon ve internet bağımlılığından kurtarıp sosyal iletişim becerilerini güçlendirebilirsiniz. Gölge oyunu ile çocuklara istediğiniz mesajı verebilir, etkin bir eğitim aracı olarak kullanabilirsiniz. Çocuk belki anne babayı dinlemez ama emin olun ki Karagöz Hacıvat’ı dinler (tecrübe ile sabittir). Ya da tasvirleri (kuklaları) çocuklarınızın eline verip onları oynatmasını sağlayabilirsiniz, bu çocuklarınızın hayal dünyasının genişlemesine ve hayatta karşılaşacakları zorluklara çözüm üretme kabiliyetini geliştirir, ayrıca emin olun ki Karagöz oynatan çocuk hiç bir zaman kötülük yapmaz. Evinizde Karagöz oynatarak kültürümüzün devamını sağlayıp çocuklarımıza aktarabilirsiniz.

Çocuklara hediye sayfamızda bir ziyaretçinin yaptığı yorum;
Hediye yorum

Çocuklara En Güzel Hediye Karagöz Hacıvat Gölge Oyunu Sahnesi

Önemli not: Sitemizde satışını yaptığımız tasvirler (figürler) tam olarak Karagöz oynatımına uygun olarak üretilmiştir. Bu ürünler profosyonel Karagöz figürleri ile aynı hareket kabiliyetine ve aynı görüntü kalitesine sahiptir. Bir ilimizin Emniyet Müdürlüğü bizden 5 (beş) yıl önce figür satın almış ve hâlâ aynı figürler ile çocuklara karagöz perdesinde Trafik Dersi verdiklerini söylemişlerdir.

Karagöz oyunlarında kullanılan tipler sopaları ile birlikte tanesi 100 TL

Karagöz Hacıvat seti perde önü
Karagöz Hacıvat 200 TL (İkisi Birlikte)

Karagöz Kuklaları

kuklalar

evler
Her bir tasvir (figür) 100 TL

Dünyanın Her Tarafına Gönderebiliyoruz.

Karagöz Hacıvat seti

05.04.2022 tarihi itibariyle sahne satışımıza bir süre ara vermek zorunda kaldık. Tasvir (figür) satışlarımız devam etmektedir. Sahne fotoğraflarını silmedik, kendi yapmak isteyenler olabilir diye.

Açıklama: Bir adet figür (kukla) sopası ile birlikte 100 TL dir. Karagöz’ün iki adet sopası vardır, diğer tipler tek sopalıdır, ev figürlerinde sopa yoktur. Karagöz ve hacıvat çift olarak satılır, “sadece Hacıvat” ya da “sadece Karagöz” satılmaz, diğer figürleri tek tek de satın alabilirsiniz. İsterseniz sadece sahne, ya da sadece figür de satın alabilirsiniz. (Aslında isimleri TASVİR’dir ancak genellikle insanlar tasvir kelimesini bilmediklerinden biz de satış sayfamızda kukla, figür gibi kelimeleri kullandık.) Kargo ücreti alıcıya aittir.

Alacağınız ürünlerin videosunu izleyebilirsiniz.

NASIL ALABİLİRSİNİZ:

1) Banka havalesi ile ödeme, (Hızlı satın alma) Ayrıntılar için tıklayınız.
2) Kapıda ödeme seçeneği ile satın alma. Ayrıntılar için tıklayınız.
3) Yurtdışına da gönderebiliyoruz (Ürününüz PTT ile gönderilir) Ayrıntılar için tıklayınız.

Teknik bilgiler: Figürlerin boyları 24-25 er cm dir (beberuhi 21 cm), evler 28.5 cm, sopa uzunlukları 33 cm dir (ev figürlerinde sopa yoktur), figürlerin hareket kabiliyetleri profosyonel figürler ile aynıdır ve Almanya’dan ithal kaliteli bir plastik malzemeden imal edilmiştir, sopalar kayın ağacından olup sopa delikleri sopaları sıkıca kavrayacak şekilde ayarlanmıştır.

Ürünleri satın almak için karagozcu@gmail.com adresine E-Posta göndererek sipariş verebilirsiniz. Zaman zaman birkaç haftalık turnelere çıkıyoruz, bu yüzden “nasılsa istediğim zaman alırım” diye düşünerek satın almanızı ertelerseniz bizim turnemiz olduğu zaman almak istediğinizde bir kaç hafta beklemeniz gerekebilir.

Önemli not 1: Sitede satışını yaptığımız ürünler M.E.B. tarafından yayınlanan “Temel eğitim kurumlarında yapılacak olan drama ve eleştirel düşünce atölyelerine ait donatım malzemeleri teknik şartnamasi”‘ne tam olarak uygundur. M.E.B. tarafından yayınlanan “Temel eğitim kurumlarında yapılacak olan drama ve eleştirel düşünce atölyelerine ait donatım malzemeleri teknik şartnamasi”‘ni görmek için lütfen tıklayınız

Önemli not 2: TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı için satın alacakların fatura için, projeyi hazırlayan kişinin ismi ve TCKN ile birlikte proje numarasını da bildirmeleri gerekmektedir. Fatura bu şekilde kesilmezse TUBİTAK’tan ödeme alamazsınız.

Nasıl oynatabileceğinize dair ipuçlarını Gölge oyunu nasıl oynanır sayfamızda bulabilirsiniz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Karagöz kuklaları
Author Rating
51star1star1star1star1star

11 replies on “Karagöz Hacıvat seti, Karagöz Hacıvat figürleri, kuklaları”

 1. Hüseyin sayın dedi ki:

  Sevgili Emin hocam,
  Daha önce bir set almıştık sizden eksiklerimiz;
  Hacivat ve karagöz evi
  Şemsiyeli zenne
  Laz
  Bebe Ruhi
  Karakterlerini kapıdan alma yöntemiyle satın almak istiyoruz.
  Saygılarımızla.
  Hüseyin sayın

 2. Alp Eren Aydın dedi ki:

  Emin bey deriden yapılmış figürlerden satın aldığımızda oynatma sopalarını figürlerle birlikte mi gönderiyorsunuz cevapınızı bekliyorum,teşekkürler.

 3. Onur Pusuluk dedi ki:

  Kızım ilk kreşe başladığında eşimle beraber çok telaşlıydık. Kızımın bütün gün kreşte ne yaptığını, ne yapmadığını öğrenebilmek için aklımıza gelen her şeyi deniyorduk ama hiçbiri sonuç vermiyordu. Sonunda bir gün tesadüfen farkettik ki 4 yaşındaki kızım Zenne ile bizle konuşmadığı her şeyi konuşabiliyor. Böylece akşamları evde kendimizce karagöz-hacivat oyna(t)maya başladık.

  Hayallerin hakikatsiz, hakikatlerinse hayalsiz kaldığı günümüz dünyasında hala hayal ile hakikati birbiriyle biliştirip, barıştırmayı denediğiniz için teşekkürler. Umarız sahnenizdeki ışık hiç sönmez ve yayılarak çoğalır.

 4. Zehra Tarakçıoğlu dedi ki:

  Kuklalar beklediğimden daha kaliteli ve güzel çıktı. Ben cok begendimm gayet sağlam renkleri cok belirgin. Uzun yıllar iş görür. Gercekten tavsiye ederim pişman olmazsınız

 5. Erkin Sayılkan dedi ki:

  Emin Hocam, sahne satışına ne zaman devam edeceksiniz? Sizin sahneniz güzel duruyor, videosunu da izledim. O sebeple kendim yapmaktansa sizden almak isterim. Ayrıca tasvirlerden de almak istiyorum. Hala devam ediyorsunuz değil mi?

 6. Ahmet Tellioğlu dedi ki:

  Karagöz,Hacivat, Tuzsuz Deli Bekir ve ev figürlerini almak istiyorum. Varsa oyun metinleri kitabınıda alabilir miyim?

 7. Ahmet Şahin dedi ki:

  Merhaba Emin Bey size bir sorum olacaktı gördüm ki sitenizde kukla tasvirleri satıyormuşsunuz sorum şu 1. si sahneyi neden satmıyorsunuz 2. ise dana derisinden yapılmış karagöz tasvirleriniz varmı eğer varsa satıyor musunuz ve fiyatları ne kadar teşekkür ederim.

  • Emin Şenyer dedi ki:

   Şu sıra kaliteli deri bulamadığım için deri tasvir yapıp satmıyorum.

   • Ahmet Şahin dedi ki:

    Merhaba emin bey size bir şey sorabilirmiyim. Siz bir ara Karagöz seti satıyordunuz ve bir ara Karagöz sahnesi de satıyordunuz ama ne yazıkki ben sizin 05:04:2022tarihinde Karagöz ve Hacivat seti bin gölge oyunu sahnesinin satışını iptal ettiğinizi gördüm sahne satışlarınıza ne zaman devam edecek siniz size bir örnek vermek istiyorum örneğin sizin Karagöz sahneniz olmasa insanlara nasıl gösteri yapacaksınız. teşekkürler hocam

  • Emin Şenyer dedi ki:

   Şu sıra deri tasvir yapmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir