Çocuklara En Güzel Hediye KARAGÖZ HACIVAT

Bir gün, sitemiz ziyaretçilerinden bir hanım bize bir elektronik posta göndererek neden her yerde batı kültürüne ait oyuncaklar olduğu halde Karagöz Hacıvat olmadığını, çocuklara hediye almak istediğini ama Karagöz Hacıvat bulamadığını yazmıştı. Bu elektronik posta bizi düşünceye sevk etti ve bir şeyler yapmak gerektiğini düşündük. Ve sonuç olarak çocuklara hediye olarak verilebilecek Karagöz Hacıvat figürlerini ürettik. İstedik ki çocuklarımız gerçeklikle hiç bir ilgisi bulunmayan, duvarlara tırmanan, uçan, insanüstü garip güçlere sahip oyuncaklarla oynayarak hayal dünyalarını karartmasınlar. Kendi kültürümüz ile büyüsünler. Çocuklara en güzel hediye, Karagöz Hacıvat.

Çocuklara Hediye Karagöz hacıvat figürleri

Çocuklara En Güzel Hediye KARAGÖZ HACIVAT

Figürler profosyonel figürler ile aynı hareket kabiliyetine sahip olup, çocukların ya da anne babaların evlerinde amatörce de olsa karagöz oynatabilmeleri için tasarlanmıştır. Çocuklara hediye olarak Karagöz Hacıvat verin, çocuğunuzun hayal gücü gelişsin.

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Summary
Review Date
Reviewed Item
Çocuklara En Güzel Hediye KARAGÖZ HACIVAT
Author Rating
51star1star1star1star1star

5 replies on “Çocuklara En Güzel Hediye KARAGÖZ HACIVAT”

 1. Meral yüksel dedi ki:

  Çalışmalarınız harika, 3 yaşındaki oğluma sahne aldım bayılıyor , çocuklarımıza daha fazla tanıtmalıyız , bu nedenle mesela parmak kuklaları yada minik stikırları olsa ne güzel olurdu. Bugün bunlara çok ihtiyacım var fakat bulamamak üzdü beni.

 2. Onder Tok çalar dedi ki:

  Yunanistan-hatta güney – Patras Şehrine gittim. Her yerde karagöz | Hacivat ilanı ve şehrin her yerinde sesli duyuru. Karagközis ve hacivatis ordaki adları. Deri oyuncakları satan mağazalar var. Fotoğraflarını çektim. Karakterlerin doğduğu Bursanın onlar kadar sahip çıkamaması üzücü

  • Emin Şenyer dedi ki:

   Sayın Onder Tok Çalar
   Olaya arz talep meselesi olarak bakmak sanırım açıklayıcı olur. Bizim toplumumuzda sanat ve kültür bir ihtiyaç olarak görülmediği için olsa gerek talep az olunca doğal olarak arz da az oluyor.

   2005 yılında Patras Gölge Oyunları festivaline katılmıştık, gerçekten de ilgi olağanüstü orada. Umarız bir gün bizde de öyle olur.

 3. Osman Gündüz dedi ki:

  Çocuğumuzun doğum günü için hediye olarak sizden bir Karagöz hacıvat seti almıştık, bu kararın hayatımızın en isabetli kararlarından biri olduğunu o zaman bilemezdim tabii ki. Oğlum çekingen bir çocuk iken bir kaç ayda karakteri olumlu yönde değişmeye başladı, çekingen çocuk gitti onun yerine kendine güveni olan, kendini iyi ifade edebilen bir çocuk geldi. Çocuktaki bu değişim tüm evi olumlu yönde etkiledi tabii ki. Anne baba olarak bizler de artık daha az televizyon seyredip daha çok şey paylaşabiliyoruz. Oğlum ile birlikte her gün Karagöz oynatıyoruz, hatta akrabalar komşular oğlumuzun karagöz oynatışını seyretmek için bizi davet ediyorlar. Yani hayatımızda o kadar çok değişiklik oldu ki anlatamam size. İyi ki böyle bir hizmet yapıyorsunuz. Teşekkür ederiz.

  • Emin Şenyer dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz Osman Bey. Keşke tüm anne babalar sizin kadar duyarlı olsalar. Karagöz aslında önemli bir eğitim aracıdır da ama nedense kimse bu yönüyle ilgilenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir