Karagöz Tasviri Yapmak İçin Deve Derisi ve Dana Derisi

Sayın Ziyaretçi, bir dönem deri temin ettik ama artık bu işle uğraşamıyoruz. İstanbul Mercan’da Özyenice deri var, Karagöz derisini oradan temin edebilirsiniz.

—————————————————————————————————————-

Karagöz sanatı ile ilgilenenlerin en büyük sıkıntısı şeffaf deri bulabilmek idi. Bizde yıllarca bu sıkıntıyı yaşadık ve Karagöz sanatı ile ilgilenmek isteyen arkadaşlarımız için şeffaf dana derisi ve deve derisi yaptırdık. Eğer Karagöz derisine ihtiyacınız olursa nerede olursanız olun istediğiniz deriyi kargo ile gönderebiliriz.

Deriler deve derisi ve dana derisi olarak iki çeşittir. Yeni başlayacaklar için dana derisini tavsiye ederiz çünkü deve derisinden tasvir yapabilmek için biraz ustalaşmak gerekir. Derilerin kalınlıkları 1 mm ile 1,8 mm arasında değişmektedir. Deve derisi dana derisine göre daha kalındır.

Deve derisi

9 replies on “Karagöz Tasviri Yapmak İçin Deve Derisi ve Dana Derisi”

  1. Merhaba Emin Bey.Ben Hacivat Karagöz hayranı bir çocuğum.Adım Yağız Eser…Yapılmış şekilde Hacivat ve Karagöz istiyorum babamdan…Hacivat ve Karagöz tasvirlerinin boyu ve fiyatı konusunda bilgi alabilirsem çok sevineceğim…Saygılarımla…İyi çalışmalar…

  2. Emin Bey Merhaba

    Tasvir yapımı için bize şeffaf dana derisi göndermeniz mümkün mü?

    Saygılar, iyi çalışmalar

  3. Merhaba ben Aksu Fen Lisesi edebiyat öğretmeniyim. Bir proje için deve derisi Karagöz ve Hacivat karakterlerine ihtiyacım var. Hem ürün hem de fiyat konusunda bilgi almak istiyorum iletişim kurarsanız sevinirim Yıldız Akçora

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir