11 Ekim 2016 Salı Günü Erdek Reşit Mazhar Ertüzün Anaokulundayız
Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Kapsamında 19 Ekim Çarşamba Saat 11.00 da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesindeyiz.
20 Ekim 2016 Perşembe Günü İstanbul Güngören Güneşlitepe İlkokulundayız
31 Ekim Pazartesi Uşak Mehmet Sadık Boz İlkokulundayız
8 Kasım - 14 Kasım arası Seul Ulusal Müzesindeyiz, Seul - Güney Kore
17 Kasım 2016 Perşembe günü Bandırma Cumhuriyet İlkokulundayız
30 Kasım, 1 ve 2 Aralık Nusaybin Belediyesi Mitanni Kültür Merkezindeyiz
15 - 16 Aralık tarihlerinde Yusufeli'deyiz (Artvin)
20 Aralık Salı günü Burdur Özboyacı İlkokulundayız
18 Ocak Çarşamba Günü OMÜ Vakfı Kolejindeyiz
19 Ocak Perşembe Günü Samsun Sınav Kolejindeyiz

23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan etkinlikleri kapsamında bazı ilköğretim okullarında ve anaokullarında öğretmenler ve öğrenciler tarafından Karagöz etkinlikleri düzenleniyor. Ancak, sanırım karagöz figürlerine ulaşmak her zaman kolay olmadığı için bazı okullar bu etkinliği çocuklara Karagöz Hacıvat kıyafeti giydirerek tiyatro şeklinde yapmak istemektedirler ve zaman zaman bize mail atarak ya da telefon ederek Karagöz hacıvat kıyafetleri hakkında yardım istemektedirler. Tabii ki her zaman söylediğimiz şeyi tekrarlamak zorundayız. Karagöz bir gölge oyunudur, Karagöz Hacıvat kıyafeti giyerek oynanan oyun Karagöz olmaz, olsa olsa kültürümüzün yozlaşmasına ve çocuklarımızın Karagöz’ü yanlış öğrenmesine neden olur. Şimdi artık gölge oyunu için Karagöz hacıvat figürü bulamamak da söz konusu değil, Öğretmenler için sayfamızda Karagöz Hacıvat yapmak için gerekli kalıpları yayınladık. Basit bir karagöz perdesi yapmak için gerekli bilgileri ise Karagöz perdesi sayfamızda bulabilirsiniz. Gölge oyunu nasıl oynanır sayfamızda ise belli bir konu hakkında nasıl oyun yazabileceğinize dair ipuçları vermeye çalıştık.

Zaman zaman da 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bizim değişik yerlerde gösterilerimiz oluyor. 2004 yılında Göcek’de düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine katıldık, 2006 yılında ise İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Türk Günündeydik. 2008 yılında ise Almanya’nın Karlsruhe, Stuttgart, Walldorf şehirlerinde yapılan 23 Nisan etkinliklerinde Karagöz oynattık.

Basel 23 Nisan Etkinlikleri

Basel 23 Nisan Etkinlikleri

Stuttgart 23 Nisan Etkinlikleri

Stuttgart 23 Nisan Etkinlikleri


Karahallı (Uşak) Kültür merkezi Gösterimiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir